Aktualności

30-11-2021
Parkiet Challenge: Wirus dyktuje warunki

Informacje o nowym wariancie koronawirusa mocno namieszały na rynkach – i także w Parkiet Challenge. Na rynek wrócił strach o nowe obostrzenia, z którego jednak korzysta część gwiazd zeszłorocznej covidowej hossy.

27-11-2021
Parkiet Challenge na ostatniej prostej

Obawy związane z nowym wariantem koronawirusa przyniosły drastyczne spadki w końcówce mijającego tygodnia. Nie była to jednak nowość dla uczestników gry giełdowej – tegoroczny Parkiet Challenge przypada na najtrudniejszy w roku okres na GPW. Zarówno WIG20 jak i mWIG40 z czternastu minionych sesji tylko dwie zakończyły na zielono.

25-11-2021
Kluczowe są geopolityka i waluta

Uczestnicy Parkiet Challenge w tym roku walczą nie tylko pomiędzy sobą, ale także stawiają czoła trudnemu rynkowi. Eksperci podpowiadają, co może okazać się punktem zwrotnym w notowaniach w najbliższych dniach.

23-11-2021
Zarabianie przy takim rynku staje się coraz trudniejsze

Po dwóch tygodniach zmagań najlepsi mają na kontach po kilkanaście procent zysku. Duża część graczy stara się jednak chronić kapitał i z boku obserwuje rozwój sytuacji.

23-11-2021
Pytania do... Pawła Czuby

triumfatora Parkiet Challenge w 2020 r. <br>i zwycięzcy drugiego rankingu tygodniowego w tegorocznej edycji

20-11-2021
Parkiet Challenge: zwycięzca sprzed roku liderem tygodnia

Minął kolejny tydzień gry giełdowej „Parkiet”. Czas wyłonić kolejnych mistrzów inwestowania.

20-11-2021
Akcje PZU to inwestycja długoterminowa

- Jesteśmy zadowoleni z wyników - mówił Tomasz Kulik, członek zarządu PZU w rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem.

18-11-2021
Dopiero bessa będzie lekcją życia

#PROSTOzPARKIETU | GRZEGORZ ZALEWSKI ekspert, Dom Maklerski BOŚ

17-11-2021
Wyniki firm – dobry powód do handlu

Publikacja osiągnięć finansowych przez spółki często przekłada się na większą zmienność cen ich akcji. Tym razem ten wzmożony ruch przypada akurat na czas konkursu Parkiet Challenge. Jak najlepiej go wykorzystać?

17-11-2021
Aktywne inwestowanie to ciężka praca

#PROSTOzPARKIETU. KONRAD RYCZKO analityk Domu Maklerskiego BOŚ

15-11-2021
Moda na giełdzie kończy się brutalnie

#PROSTOZPARKIETU| SOBIESŁAW KOZŁOWSKI, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities

15-11-2021
Parkiet Challenge: Nowy tydzień przyniesie sporo zmian

Czołówka uczestników w zeszłym tygodniu zarabiała głównie dzięki Eurocashowi. Najbardziej popularne Allegro zawiodło, jednak początek nowego tygodnia stał pod znakiem odrabiania części strat.

13-11-2021
Pierwsze nagrody w Parkiet Challenge

Za nami tydzień zmagań w grze giełdowej Parkietu. Czas na rozdanie pierwszych nagród. Trwa pierwszy etap Parkiet Challenge, trzeciej edycji gry giełdowej „Parkietu" w tej formie. Pierwszy etap składa się z czterech tygodni. Po zakończeniu każdego z nich rozdajemy nagrody rzeczowe. W finale, do którego przejdzie dziesięcioro najlepszych uczestników pierwszego etapu, do najlepszej trójki trafią dodatkowo nagrody finansowe – łącznie 30 tys. zł.

10-11-2021
Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz

#PROSTOZPARKIETU. Jak korzystać ze zleceń zabezpieczających?

09-11-2021
Parkiet Challenge. Największe firmy w centrum uwagi

Najpopularniejsza piątka spółek pierwszego dnia gry giełdowej to firmy z WIG20. Czy faktycznie to one w dłuższym terminie mają większy potencjał do wzrostu?

09-11-2021
Prezes KDPW: Rośnie nowe pokolenie inwestorów

#Prostozparkietu | MACIEJ TRYBUCHOWSKI prezes KDPW oraz izby rozliczeniowej KDPW_CCP

07-11-2021
Znani ekonomiści o Parkiet Challenge

<p>Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW od lat rozwijają projekty edukacyjne, formuła Parkiet Challenge wpisuje się w kierunek naszych działań. Dzięki przedsięwzięciom takim jak gra giełdowa „Parkietu" pokazujemy, w jaki sposób działa rynek kapitałowy, a w szczególności giełda, oraz jakie są jej mechanizmy.</p><br><p><strong><span style="color: blue;">Weź udział w Parkiet Challenge i graj o nagrody. Zarejestruj się już teraz: <a href="https://gra.parkiet.com/" target="_blank">gra.parkiet.com</a></span></strong></p>

07-11-2021
Czas rozpocząć Parkiet Challenge!

Wracają wielkie emocje związane z Grą Giełdową Parkiet Challenge. W poniedziałek rusza kolejna edycja tego konkursu.

04-11-2021
Trwa odliczanie przed startem tegorocznego Parkiet Challenge

W poniedziałek startuje pierwszy etap wirtualnej gry giełdowej. W tej części czekają nas cztery tygodnie rywalizacji. Najlepsza dziesiątka zmierzy się w finale w grudniu. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewniają byli zwycięzcy konkursu.

31-10-2021
Czas na nowy Parkiet Challenge. Do wzięcia gotówka i inne nagrody

Przed nami kolejna edycja Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Rejestracja na gra.parkiet.com właśnie startuje, a właściwa gra rozpocznie się 8 listopada. Na najlepszych czekają cenne nagrody finansowe, cyfrowe i rzeczowe.

29-09-2020
Inwestorzy w Warszawie powoli zaczynają dostrzegać zalety funduszy ETF

Niedawno minęło dziesięć lat od debiutu pierwszego funduszu pasywnego na naszej giełdzie. Moda na ten rodzaj inwestycji na świecie kwitnie. U nas wciąż jeszcze jest dużo do zrobienia.

16-09-2020
Czujność i opanowanie były kluczem do zwycięstwa, ale opłaciło się też ryzyko

Zwycięzca w tegorocznym Parkiet Challenge grał w finale dość ostrożnie, jednak do końca nie mógł być pewny wygranej. Zawodnik, który zajął trzecie miejsce, zaryzykował i awansował z dziewiątej lokaty.

16-09-2020
Nowy mistrz inwestycji wyłoniony – finał gry giełdowej „Parkietu” już za nami

We wtorek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych dziesiątka uczestników Parkiet Challenge, wyłoniona w I etapie gry, walczyła o zwycięstwo w tegorocznej edycji.

15-09-2020
Dziś finał Parkiet Challenge

Nadszedł dzień, który wyłoni tegorocznego zwycięzcę gry giełdowej "Parkietu". Dziesięciu finalistów od rana zmierzy się ze sobą mając do dyspozycji tylko kontrakty terminowe.

14-09-2020
Większa zmienność napędza handel kontraktami terminowymi na warszawskiej giełdzie

Finaliści Parkiet Challenge handlować będą kontraktami terminowymi – na indeksy, akcje czy waluty. Popularność tych instrumentów w tym roku wyraźnie wzrosła. Handlują nimi głównie drobni inwestorzy.

13-09-2020
Kontrakty terminowe wyłonią zwycięzcę Parkiet Challenge

We wtorek wielki finał gry giełdowej. Chociaż lider po I etapie rozgrywki ma wyraźną przewagę nad resztą stawki, to wszystko jeszcze może się wydarzyć.

08-09-2020
Jak spekulować kontraktami terminowymi?

Za tydzień, 15 września, w siedzibie warszawskiej giełdy odbędzie się finał Parkiet Challenge. Weźmie w nim udział dziesięciu najlepszych uczestników I etapu. Przez całą sesję będą handlować kontraktami terminowymi notowanymi na rodzimym parkiecie. Wygrywa ten, kto uzyska najwyższą stopę zwrotu. Pula nagród wynosi 30 tys. zł, a na najlepszego gracza czeka kwota 15 tys. zł.

31-08-2020
Zwycięzca I etapu: nie zamierzam odpuszczać w finale

Pierwsze akcje kupiłem w liceum, czyli kilkanaście lat temu – przyznaje Paweł Czuba, który wygrał I etap Parkiet Challenge i 15 września powalczy w finale gry giełdowej o nagrody główne.

31-08-2020
Parkiet Challenge: Znamy już finałową dziesiątkę

Zakończył się I etap gry giełdowej. Lider w ciągu czterech tygodni rywalizacji podwoił wartość portfela. Końcówka rozgrywki była bardzo emocjonująca.

29-08-2020
Zwycięzca I etapu Parkiet Challenge zarobił ponad 100 proc.

Koniec czwartego i ostatniego tygodnia I etapu gry giełdowej Parkiet Challenge. Walka o zwycięstwo w rankingu tygodniowym była niezwykle zacięta, tak samo jak rywalizacja o pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej, która daje przepustkę do wielkiego finału.

28-08-2020
Czy wirtualne sukcesy to dobry prognostyk przed prawdziwymi inwestycjami giełdowymi?

Walka o pierwszą dziesiątkę w Parkiet Challenge nabiera rumieńców. Wielu graczy może pochwalić się ponadprzeciętnymi stopami zwrotu. Inwestowanie prawdziwych pieniędzy rządzi się jednak swoimi prawami.

24-08-2020
I etap Parkiet Challenge na ostatniej prostej

W trzecim tygodniu rywalizacji gry giełdowej Parkiet Challenge do zwycięstwa wystarczyło „tylko” 24,11 proc. Znowu największą popularnością wśród graczy cieszyły się papiery Biomedu Lublin.

24-08-2020
Zwycięzca rywalizacji w trzecim tygodniu: Intuicyjne działania dały efekt

Konkursy giełdowe to dla mnie przede wszystkim hobby – mówi Grzegorz Kazula, który z wynikiem 24,11 proc. wygrał w trzecim tygodniu rywalizacji w Parkiet Challenge.

22-08-2020
Trudny rynek dał się we znaki uczestnikom Parkiet Challenge

Miniony tydzień na warszawskiej giełdzie nie rozpieszczał inwestorów. Doświadczyli tego również uczestnicy gry giełdowej Parkiet Challenge. Do zwycięstwa w tygodniowym rankingu wystarczyło „zaledwie” 24,11 proc.

20-08-2020
Drobni inwestorzy, grube zyski – trwa kolejny tydzień gry giełdowej

Przed nami finisz trzeciego tygodnia Parkiet Challenge. Prowadzi użytkownik, który znalazł się na podium w pierwszym tygodniu. Jego wynik to 89 proc. Coraz ciaśniej jest na kolejnych pozycjach.

18-08-2020
Gra się zaostrza. Do zwycięstwa w drugim tygodniu rywalizacji potrzeba było 52 proc. zysku

Za nami drugi tydzień Parkiet Challenge. Wynik zwycięzcy przekracza 50 proc. By znaleźć się w pierwszej dziesiątce, trzeba było pomnożyć kapitał o prawie 35 proc.

15-08-2020
Parkiet Challenge: 50 proc. zysku do zwycięstwa

Minął drugi tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Najlepsi uczestnicy powiększyli w tym czasie kapitał o około 50 proc.

13-08-2020
Które informacje ze spółek są najważniejsze?

Na naszym kanale na YouTubie opublikowaliśmy kolejny materiał edukacyjny w ramach Parkiet Challenge. Zachęcamy do oglądania i komentowania.

13-08-2020
Rynek powiedział: sprawdzam i liderzy gry stracili swoje miejsce w rankingu

Początek drugiego tygodnia rywalizacji przyniósł mocne spadki kursów Biomedu-Lublin i Mercatora, czyli spółek, w które uczestnicy gry inwestują najwięcej. Część graczy nie była na to przygotowana.

11-08-2020
Zwycięzca pierwszego tygodnia: to było zagranie czysto spekulacyjne

Z Bartłomiejem Karkutem, zwycięzcą pierwszego tygodnia zmagań rozmawia Piotr Zając

11-08-2020
Minimum 19,4 proc., by znaleźć się w najlepszej dziesiątce konkursu

Pierwszy tydzień zmagań w grze giełdowej za nami. Stopy zwrotu imponują. Najlepsi zarobili ponad 30 proc. Czas na podsumowanie tego etapu rywalizacji.

08-08-2020
Zysk 38 proc. dał zwycięstwo. Decydowała jedna spółka

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji w Parkiet Challenge. By znaleźć się na podium trzeba było zarobić co najmniej 30 proc., a miejsce w TOP10 gwarantowała stopa zwrotu 19,4 proc. Najlepsi grają "all in".

06-08-2020
Co można zrobić z 15 tys. zł na giełdzie?

Na kanale Parkiet TV opublikowaliśmy czwarty webinar edukacyjny. Materiał dotyczy zarządzania kapitałem, a temat przybliża Michał Wojciechowski, ekspert BM mBanku.

06-08-2020
Covidowe gwiazdy mają wzięcie, ale zalecana jest ostrożność

Na warszawskiej giełdzie znaleźć można spółki, które w ciągu ostatnich miesięcy dały zarobić nawet kilka tysięcy procent. Czy wciąż warto na nie stawiać?

05-08-2020
Strach i chciwość, czyli rola emocji w inwestowaniu

Na kanale Parkiet TV opublikowaliśmy trzeci odcinek webinarium edukacyjnego. Materiał poświęcony jest aspektom psychologicznym w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych, a temat przybliża Paweł Śliwa, ekspert BM mBanku.

03-08-2020
Pierwszy dzień Parkiet Challenge: Biomed i Mercator na topie

Blisko 2,5 tys. osób rozpoczęło właśnie przygodę z Parkiet Challenge, czyli internetową grą giełdową zorganizowaną przez „Parkiet” wraz z partnerami.

02-08-2020
Uczestnicy Parkiet Challenge w walce z wyjątkowym rynkiem

Rusza gra giełdowa, w której pula nagród wynosi 30 tys. zł, a na najlepszego inwestora czeka 15 tys. zł. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco.

30-07-2020
Jak ocenić fundamenty spółki giełdowej?

Na kanale Parkiet TV dostępny jest już drugi webinar edukacyjny w ramach konkursu #ParkietChallenge. Ten odcinek dotyczy analizy fundamentalnej, a temat omawia Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.

30-07-2020
Jak inwestować, by walczyć o najwyższe laury w Parkiet Challenge?

Chcąc osiągnąć jak najwyższą stopę zwrotu, czasami warto postawić wszystko na jedną kartę. Dotyczy to oczywiście przede wszystkim wirtualnych pieniędzy. W normalnych warunkach liczy się dywersyfikacja.

29-07-2020
Jak analizować wykresy giełdowe z pomocą AT?

Od środy na kanale YouTube "Parkiet TV" będą pojawiać się webinary edukacyjne, którymi chcemy wesprzeć uczestników Parkiet Challenge. Pierwszy odcinek poświęcony jest podstawom analizy technicznej (AT).

29-07-2020
Parkiet Challenge to nie tylko rywalizacja, ale też edukacja

Oficjalny początek gry giełdowej Parkiet Challenge zbliża się wielkimi krokami. Od 3 sierpnia inwestorzy będą rywalizować, mając do dyspozycji wirtualne 15 tys. zł, które będą mogli zainwestować w spółki wchodzące w skład WIG20 i mWIG40. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 30 tys. zł, a na zwycięzcę czeka 15 tys. zł.

25-07-2020
Zostań mistrzem inwestycji

Nowy Parkiet Challenge ruszy 3 sierpnia. Rejestracja już się rozpoczęła.

30-06-2020
Czas na drugi, tym razem wakacyjny Parkiet Challenge

Za kilka tygodni rozpoczniemy drugą edycję naszej gry giełdowej. Do zdobycia będzie 30 000 zł i dodatkowe nagrody niespodzianki. W pierwszym etapie wirtualny handel obejmie akcje z WIG20 i mWIG40.

30-06-2020
Gra giełdowa na wakacje

Czas na kolejną edycję Parkiet Challenge. Wirtualna rywalizacja ruszy za kilka tygodni.

Partnerzy